Salutare tuturor. Astăzi avem o SITUATIE EXTREM DE NEDEFINITA cu criptomonedele. Monedele principale sunt sub presiune, iar altcoinele la fel.
În această situație, consider că este CORECT să mențin 2 poziții:
- pe short $LAB #LABUSDT (widgetul poziției sub post 👇, tranzacția S-A ÎNCHIS deja cu profit); - pe long $ESPORTS #ESPORTSUSDT (actual, intră la prețul 0.04-0.1)
Nu folosesc leverage. Trebuie să reduc riscul acum.
DYOR
Update: #esports a căzut cu 92%, datele din blockchain indică o vânzare în masă de către DWF Labs.
Monitorizarea blockchain-ului arată că, cu cinci zile înainte de prăbușire, adresa identificată ca „0x7Ef…C10dD” a transferat aproximativ 19,9 milioane de tokeni ESPORTS, care la acel moment valorau în jur de 13,9 milioane de dolari, pe adresa exchange-ului Kraken, asociată cu DWF Labs. Fondurile din acest portofel au fost primite direct de la adresa oficială de distribuție a tokenilor.
În timpul prăbușirii, același portofel a fost identificat ca unul dintre adresele responsabile pentru desfășurarea unei vânzări în masă de tokeni în blockchain, care a dus la aproape prăbușirea completă a tokenilor.
Compania DWF Labs nu a comentat public aceste acuzații.
La decizia FRS, mă așteptam ca aurul să crească, iar yenul japonez (lucrez cu el pe o altă platformă) să se întărească... Din păcate, m-am înșelat, așa se întâmplă.
Așa că a trebuit să închid rapid TOATE tranzacțiile pe Binance și să transfer fondurile pe o altă platformă, unde erau deschise pozițiile menționate. Cu greu am reușit să rezolv situația acolo, iar astăzi am și câștigat pe $H , recuperând fondurile pe Binance.
Proiectul #humanity arată semne de stabilitate după hack. Au creat un nou token în locul celui compromis și, cu sprijinul exchange-urilor, au realizat migrarea, distribuind monede investitorilor conform snapshot-ului de bilanț în momentul în care proiectul a fost atacat.
Apropo, ieri seară a fost un spread mare între prețul futures #HUSDT și prețul $H pe Alpha (0.15 și 0.22), așa că am cumpărat futures și astăzi am închis tranzacția cu profit (widgetul de sub postare). Acum continui să mențin o poziție lungă pe monedă - are unde să crească.
De asemenea, am recuperat poziția lungă pe $SIREN , închisă forțat ieri. Încă o consider foarte promițătoare (vezi screenshot).
Nu, asta nu e scam ))) Așa arată toate monedele pe timeframe-urile lunare 🤦
Pur și simplu, în anii post-COVID, banii din elicopter ai bătrânului Biden au creat bule financiare și au umflat capitalizările altcoin-urilor
Dar eu vorbesc despre altceva. Pe grafic, moneda-mem $WIF
Am $SHIB în portofel, am decis să mai cumpăr încă #WIFUSDT , deoarece această câine îi place uneori să fie dusă la cer. Cu atât mai mult cu cât, după cum se pare, acum e timpul să cumpărăm.
Și pentru viitor am cumpărat $SIREN , consider că această monedă POATE oferi x10 (widget-ul de tranzacție sub postare 👇 )
Pe alfa, tokenul $H poate fi cumpărat cu un order limitat la 0.15 (screenshot 1). Ofertele limitate se execută, am verificat.
Pe futures, #HUSDT se tranzacționează la 0.26 (screenshot 2)
Sunt două opțiuni. Fie futures vor cădea la 0.15, fie spot-ul va crește la prețul futures-ului.
Totuși, acest gap oferă o oportunitate colosală pentru arbitraj. Cumpărăm pe alfa, vindem pe futures. Când prețul se sincronizează - punem diferența în buzunar.
Chiar eu sunt singurul care vede asta și nimeni altcineva nu a observat și nu a deschis tranzacții corespunzătoare? Asemenea ocazii nu vor mai fi prea curând!
ps Voi răspunde imediat la o posibilă întrebare a cititorilor, voi profita eu de această oportunitate? Din păcate, nu! Toate fondurile mele sunt acum pe contul de futures și am o duzină de poziții, așa că nu am fonduri disponibile pentru arbitraj. Dar câștig bine ca trader, inclusiv tranzacția de astăzi pe același $H (widget sub postare 👇)
Dacă nu ar fi fost un punct de intrare bun în $OPG , probabil că nu aș fi adăugat această poziție în portofoliul meu. Dar la nivelul actual, consider că această decizie este mai mult decât justificată. Să vedem dacă proiectul @OpenGradient își va justifica încrederea investitorilor.
Adaug widget-ul poziției sub postare 👇
Voi închide tranzacția în funcție de situația generală a tuturor pozițiilor.
Давно наблюдаю за $PTB и на текущем уровне открыл Лонг, так как считаю цену очень адекватной для этого проекта. Скорее всего сами разработчики скидывают монету и покупают на эту мелочь гречку и молоко, чтобы не умереть от голода, а на повестке дня маячит делистинг #PTBUSDT
Дадим шанс - если не сделают объем, то мы их больше не увидим.
Поэтому обращаюсь к команде: ребята, ищите спонсоров, деньги, покупайте на свои, но удержитесь на плаву со своей уникальной моделью. Иначе незачем было и начинать. Судный день ОЧЕНЬ БЛИЗКО
Из этой же категории $BEL , которая только резким всплеском объема КАЖДЫЙ РАЗ ИЗБЕГАЕТ ДЕЛИСТИНГА.
Если Трамп в очередной раз (сороковой по счету) обманул всех и сделки с Ираном не будет, а военное противостояние возобновится (может даже в ближайшие 24 часа), то акции, золото и $BTC $ETH начнут снижение.
Поэтому я закрыл лонги по крипте, которые вышли в плюс. Оставил лишь #SIRENUSDT и #PLAYUSDT на покупку.
Соответственно, нефть $BZ пойдет в рост. Это мой основной сценарий.
Поэтому я УЖЕ купил черное золото, продал #XAUUSD и открыл шорт по #SNDK
Сколько раз можно обмануть людей, чтобы они перестали вам верить? Наверное после 2-3 раз к вашим словам уже не будет доверия.
Так почему ВСЕ ВЕРЯТ ТРАМПУ, который уже 39 раз !!! обманывает о заключении сделки с Ираном?
Сейчас мы наблюдаем очередной виток доверия и эйфорию на рынках акций и индексов, рост на золоте и падение на нефти. Тем не менее многие эксперты утверждают, что СОГЛАШЕНИЕ НЕВОЗМОЖНО и Д.Трамп просто ТЯНЕТ ВРЕМЯ.
Возможно, он делает это для того, чтобы финансовый поток с Ближнего Востока ПОЛНОСТЬЮ влился в финансовую систему США. Для этого необходимо тянуть резину и обещать, обещать ...
Поэтому если видите прибыль по сделкам - НЕ РАССЛАБЛЯЙТЕСЬ и подумайте - может стоит ее зафиксировать?
Сначала этот странный "взлом", потом рост цены, хотя позитивных новостей нет, теперь максимальный фандинг КАЖДЫЙ ЧАС для шортистов.
То есть БРЕЮТ как покупателей, так и продавцов. И происходит это на фоне устранения последствий "взлома", вроде как команда проекта даже не имеет отношения к происходящему - они же устраняют последствия "хакерской" атаки🤡
Торговать сейчас #HUSDT опасно, потому что за сутки шортАм спишут комиссию 50% от объема позиции. А если купить - где гарантия, что цена не упадет до 5 центов?
Чуть ранее я зашортил эту монету и взял небольшую прибыль (закрытая сделка внизу поста), а сегодня зашёл в Лонг, подержал пару часов и вышел с минимальной прибылью + фандингом накапало 3%. Некомфортно держать позицию 😵💫
ps. Так же сейчас в моем портфеле ЛОНГИ по $SIREN и $PLAY БЕЗ ПЛЕЧА.
Puțin mai devreme a fost un post despre deschiderea unei poziții scurte pe $H
În final, poziția a mers pe minus, am adăugat capital de două ori și am mediat prețul.
Finanțarea a crescut pentru shortiști la -1% CADA oră, asta a fost o presiune. Uneori, așa ceva se întâmplă înainte de un salt puternic și o manipulare majoră. Toți am trecut prin asta și știm cât de neplăcut este.
Dar de data aceasta a fost bine, tranzacția pe #HUSDT a ieșit pe plus.
Nu am vrut să aștept o mega profit, am luat puțin peste o sută de dolari. Nu sunt lacom.
Я видел много взломов проектов и знаю, как ведёт себя цена после этого. Для примера можете изучить ситуацию на $FLOW или $DRIFT
Но с $H у нас другая ситуация. Для того, чтобы ТАК разгонять цену, нужно взломать самих себя и использовать УКРАДЕННЫЕ У ИНВЕСТОРОВ деньги для дальнейшей манипуляции.