În această dimineață am discutat despre
#TradebStocks Cum funcționează funcțiile... Și despre experiența mea din trecut când voiam să tranzacționez acțiuni.
Ei bine... o metodă veche. Mergi la o firmă de brokeraj. Deschizi un cont la bursă...
YTTA ajalah... wkwk
Acum încerc direct. În meniu este și o notă despre slippage. Gelo... Binance s-a upgradat serios. Te anunță cât e slippage-ul. În trecut, când tranzacționam token-uri normale pe spot, nu era așa... wkwk..
Acum deschid chartul
$NVDAB Nici o problemă.. Aspectul e destul de normal.
Ca la tranzacționarea obișnuită.
Din punctul meu de vedere, e prietenos pentru traderii care sunt deja familiarizați cu blockchain-ul. Chiar dacă nu ai tranzacționat niciodată acțiuni, cred că te poți descurca doar uitându-te la interfață.
Am încercat să cumpăr acțiuni pentru că prețul era în scădere. Am cumpărat doar $8. Știți că minimul e de $5 plus 3 wkwk.
Am folosit limit order. Dar nu știu dacă e din cauza rețelei mele proaste sau altceva, dar limitul a intrat cu întârziere.
Asta e singura problemă pe care am întâlnit-o.
Pentru a verifica dacă ordinul meu a intrat, am verificat PoC-ul de la Binance. Alhamdulillah, totul e în regulă.
De asemenea, am încercat să transfer token-urile Nvidia prin rețeaua BSC și a fost în regulă. Am încercat să mut token-urile mele de pe exchange în wallet-ul meu de pe Metamask.
Totul a fost ok.
Dar, bineînțeles, trebuie să plătești și taxa de gaz.
Sugestia mea este să adăugați mai multe opțiuni de pair și bstock. Nu doar USDT. Știm că utilizatorii din UE nu pot folosi.
Cam atât de la mine. O experiență unică. Deoarece rar intru în sectorul acțiunilor wkwkk.
#TradebStocks #stockmarketupdate #USStocks $ESPORTS $SIREN