Cu ani în urmă, făceam și eu 20+ tranzacții într-o singură zi. 🙂

Privind în urmă, a fost una dintre cele mai mari greșeli pe care le-am făcut.

Majoritatea noilor traderi trec prin această etapă înainte să își dea seama că overtrading-ul duce, de obicei, la timp irosit, stres inutil și fie să închei ziua pe minus, fie abia la egal.

Cu cât iei mai puține setup-uri de calitate, cu atât, de regulă, rezultatele tale pe termen lung vor fi mai bune.

$G $AIN $IDOL