FED nu a majorat dobânzile astăzi. Și Bitcoin a scăzut oricum. De ce?
Pentru că piața nu reacționează la ce se întâmplă — reacționează la ce se aștepta să se întâmple. 9 din 19 membri ai FED vor să majoreze dobânzile în acest an. Inflația a crescut de la 2,7% la 3,6%. Banii instituționalI au ieșit din Bitcoin către obligațiunile de trezorerie.
Asta vezi în graficul de azi. Nu e panică. E matematică.#Bitcoin #FED #FOMC #BTC #Trading #CriptoLatam #Shorts
Pentru că piața nu reacționează la ce se întâmplă — reacționează la ce se aștepta să se întâmple. 9 din 19 membri ai FED vor să majoreze dobânzile în acest an. Inflația a crescut de la 2,7% la 3,6%. Banii instituționalI au ieșit din Bitcoin către obligațiunile de trezorerie.
Asta vezi în graficul de azi. Nu e panică. E matematică.#Bitcoin #FED #FOMC #BTC #Trading #CriptoLatam #Shorts