Ok, graficele astea sunt absolut nebune...

Dominanța altcoin-urilor (excluzând primele 10) tocmai a atins cel mai înalt nivel față de Bitcoin din 2025.

Cu alte cuvinte, altele (alts) încep să se descurce mai bine decât BTC.

Și mai interesant - asta s-a comprimat într-un imens wedge descendent de 5 ani - și acum este oficial în breakout.

Ultima dată când am văzut un setup ca acesta, altele (alts) au mers absolut parabolic. Mișcări de 100x și chiar 1000x au devenit comune pe măsură ce capitalul a rotit pe curba riscurilor.

Legea Clarity va avea implicații masive pentru un grup select de token-uri axate pe infrastructură la intersecția dintre finanțe și blockchain.

$XRP , $HBAR , $HYPE , $LINK și alte rețele de utilitate din viața reală stau să beneficieze cel mai mult de certitudinea reglementărilor și de adoptarea instituțională.

Capitalul curge întotdeauna în jos spre activele cu cel mai ridicat risc odată ce încrederea revine.

Metalele se mișcă primele - apoi acțiunile - apoi companiile mici - apoi Bitcoin - apoi Alts.

Crypto se află astăzi în partea de jos a acestei cascade, dar istoric vorbind, acolo s-au obținut cele mai mari randamente.