the difference is that instead of selling the whole watermelon for 4 dollars, the person reinvented themselves and now sells it processed, 1 glass of watermelon costs 4$ and thus they earn more
Quoted content has been removed
Disclaimer: Includes third-party opinions. No financial advice. May include sponsored content.See T&Cs.