Dziś cały rynek jest w trybie delewarowania. $ETH w ciągu jednej doby -5,2% jest jeszcze ostrzejsze niż $BTC .

Powiedzmy wprost kilka liczb: w ciągu ostatnich 24h na całym rynku doszło do likwidacji pozycji na 1,1 mld, z czego 857 mln to likwidacja długich pozycji $BTC . Od czerwca br. skumulowane on-chain rozliczenia przekroczyły już 3,69 mld USD — kapitał z lewarowaniem został w zasadzie wyczyszczony. Do tego dziś dochodzi wygasanie opcji $BTC o wartości 10 mld oraz katalizator w postaci jastrzębich wypowiedzi ze strony “gawędziarskiego” Rezerwy Federalnej; inwestorzy detaliczni tną straty, a instytucje wstrzymują się z działaniami.

Najważniejsze jest to, że własny scenariusz $ETH wygląda źle: w tym roku ETF na spot miał netto odpływ 400 mln dolarów, skala zakupów on-chain jest rok do roku na -80%, a nawet chętnych do kupowania “na dołkach” prawie już nie ma. Poziom 1546 jest o krok od tego, by być już o połowę bliżej dołkowania — z perspektywy szczytu z 2021 r. to prawie “rozcięcie na pół”; nastroje inwestorów detalicznych faktycznie się załamały.

Moja ocena: teraz nie jest moment na łapanie dołka. Poczekaj na dwa sygnały — żeby środki w ETF wróciły na plus i żeby wolumen likwidacji spadł poniżej 200 mln. To będzie oznaczało, że niedźwiedzie zdołały wykończyć ostatnią partię długich pozycji, zanim może dojść do dna.

Co o tym myślisz: czekać dalej czy wejść partiami na małych pozycjach? # $ETH notowania #清算数据 #przepływy środków do ETF