Iran przeprowadza nowe ataki rakietowe i dronowe na Kuwejt, Bahrajn

• Kuwejt mówi, że nowy atak to ‘niebezpieczna eskalacja’; Bahrajn potępia ‘jawna agresję’

• Opadające szczątki powodują ‘istotne uszkodzenia’ w Kuwejcie

• Centcom informuje, że cztery drony atakujące zostały zestrzelone w pobliżu Hormuzu; irańskie radary przybrzeżne również zostały trafione

• Trump mówi, że Iran ma ‘22%’ rakiet pozostałych

• USA zatwierdzają sprzedaż broni antydronowej o wartości 2 miliardów dolarów do Kuwejtu

KUWEJT: Iran przeprowadził nowe rakietowe i dronowe ataki na Bahrajn i Kuwejt wczesnym sobotnim rankiem, podczas gdy Stany Zjednoczone ogłosiły, że zaatakowały irańskie radary przybrzeżne po przechwyceniu rakiet i dronów wymierzonych w sojuszników w Zatoce i Cieśninę Hormuz, co dodatkowo napięło delikatne zawarcie rozejmu.

Bahrajn i Kuwejt przechwycili siedem irańskich pocisków, podczas gdy Bahrajn zestrzelił również kilka dronów, powiedzieli urzędnicy. To było drugie uderzenie na oba państwa Zatoki od środy.

Irańska Gwardia Rewolucyjna powiedziała, że zaatakowali "bazy wroga" pociskami po tym, jak amerykańskie wojsko ogłosiło, że uderzyło w miejsca radarowe w Iranie i zestrzeliło drony zmierzające w kierunku strategicznego Cieśniny Ormuz.

Bahrajn, będący siedzibą dowództwa amerykańskiej Piątej Floty, potępił ataki na swoje terytorium i sąsiedni Kuwejt jako "jawna agresja" i "rażące naruszenie suwerenności obu krajów".

W stolicy Bahrajnu, Manamie, dziennikarz AFP zgłosił słyszenie trzech eksplozji, podczas gdy ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że syreny alarmowe rozległy się w całym kraju.

Później wojsko Bahrajnu ogłosiło, że jego obrona powietrzna "skutecznie przechwyciła i zniszczyła trzy pociski oraz kilka dronów".