Zgodnie z CoinDesk, amerykański Departament Skarbu we wtorek umieścił na czarnej liście kilka irańskich giełd kryptowalut, w tym największą platformę w kraju Nobitex, a także Wallex, Bitpin i Ramzinex, dodając je do listy Specjalnie Wyznaczonych Narodów. Ta akcja uniemożliwia podmiotom z USA i usługom finansowym powiązanym z dolarem współpracę z tymi platformami. Sekretarz Skarbu Scott Bessent stwierdził, że departament skonfiskował około $1 miliarda w kryptowalutach z irańskich giełd i portfeli od początku wojny z Iranem, nazywając to dowodem na to, że "kampania maksymalnej presji prezydenta Trumpa była sukcesem." Departament Skarbu powiązał Nobitex z transakcjami powiązanymi z IRGC, unikaniem sankcji oraz płatnościami za ransomware, twierdząc, że giełda ułatwiła transfery aktywów z Iranu po amerykańskich atakach wojskowych na początku tego roku.